Tvořivě o tvořivosti s Austinem Kleonem

Kdyby se v záplavě příruček, které nám v nejrůznějších oblastech (včetně rozvoje tvořivosti) radí „jak na věc“ ztratila Kleonova knížka Kraď jako umělěc, byla by to, myslím, škoda. A to zejména proto, že neshromažďuje jen otřepané pravdy v sexy hávu, ale nabízí i dost zcela konkrétních doporučení, na nichž je vidět, že vyrostla ze zcela konkrétní snahy tvořivým způsobem pracovat (a třeba se tak i uživit). A tak je řeč nejen o hledání inspirace a sbírání nápadů, ale i o tom, jak si vybudovat pracovní prostor, jak svou práci prezentovat, jak vyjít s penězi a jak přežít, když se nám tvorba zrovna moc nedaří (Kleon totiž nikde nezastírá, že nezdar a tvrdá práce k tvorbě neoddělitelně patří). Knížka se dá přečíst za jedno posezení v kavárně, ale vracet se k je možno často, už jen proto, že díky grafické úpravě je potěšením v ní listovat.

A tak s Austinem Kleonem můžeme litovat, že jsme podobnou knížku nečeti, když jsme byli teenagery. Takhle můžeme mít alespoň naději, že se nám od těch součastných teenagerů podaří něco „po kleonovsku“ ukrást.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

 

 

2 Comments

  1. Jiří Přivřel

    Tak tato kniha mi zcela unikla. Zítra běžím do knihkupectví, jelikož v olomouckých knihovnách je momentálně rozpůjčována. Inu, o knize se tedy ví. Tento příspěvek měl tedy smysl a význam, další čtenář inspirativní knihy je na světě 🙂

  2. Pingback: Snad jen to nejlepší | Estetická Výchova

Napsat komentář